vestahomeart

گروه: کانال تلگرام معماری, کانال ویژه

زیبایی خانه خود […]

بازدید : 92999
Sakhtemane_Man

گروه: کانال تلگرام معماری, کانال ویژه

ساختمان من، تامین […]

بازدید : 22045
Professional3dmax2020

گروه: کانال تلگرام معماری, کانال ویژه

کانال تری دی […]

بازدید : 32917
کانال تلگرام معماری رویال

گروه: کانال تلگرام معماری, کانال ویژه

⚜️گروه فنی مهندسی رویال⚜️ ✅اجرای ...

بازدید : 19487
کانال تلگرام خانه رویایی

گروه: کانال تلگرام معماری, کانال ویژه

انجام کلیه کارهای ساختمانی(طراحی-نظارت-اجرا) ...

بازدید : 116486
vestahomeart

گروه: کانال تلگرام معماری, کانال ویژه

زیبایی خانه خود را ...

بازدید : 20616
Sakhtemane_Man

گروه: کانال تلگرام معماری, کانال ویژه

ساختمان من، تامین کننده ...

بازدید : 12380
Professional3dmax2020

گروه: کانال تلگرام معماری, کانال ویژه

کانال تری دی رال ...

بازدید : 62361
کانال تاریخ و شهرسازی

گروه: کانال تلگرام معماری

📚 معرفی مقالات ، ...

بازدید : 50095
کانال حالِ خوب خانه

گروه: کانال تلگرام معماری

اگر می‌خواهید از جدیدترین ...

بازدید : 92338

ثبت تبلیغات در کانال تلگرام معماری
تاریخ معماری و شروع آن به زمانی بر می گردد که انسان ها برای زیستن نیاز به یک سر پناه پیدا کردند. با کمک معماری که  آغاز آن به دوره های بسیار بسیار دور برمی گردد، توانستند نیاز آدمی را برطرف نمایند. این موضوع به قدری برای بشریت مهم بوده و هم هست که برای آن یک رشته مجزا در دانشگاهها(مشاهده در کانال تلگرام دانشگاه) قرار  داده اند، تا به واسطه آن بتوانند دانش خود را بیش از گذشته افزایش دهند. برای معماری درست و به دور از اشتباه، نیاز به یک تیم و تلاش جمعی بوده و تنها با همت فردی امکان پذیر نخواهد بود.  همانطور که می دانید  قبل از ورود آریایی ها به سرزمین ایران، اقوام گوناگونی مانند کاسی، ایلامی، لولویی، ماننا و گوتی دارای حکومت های مجزا به خود بوده اند که بعد از ورود آریایی ها به ایران، یک تمدن درخشانی مانند ماد و هخامنشی، پارت و ساسانی را بوجود آوردند. از قدیمی ترین هنرها در ایران، معماری بوده است. آثار به جای مانده از گذشته، نشاندهنده این است که ایران مهد شهرسازی، سدسازی و مهندسی نیز بوده است. سابقه هنر معماری به بیش از 5 هزار سال پیش از میلاد مسیح بوده است و نمونه هایی از آن در سوریه، هند و چین، قفقاز نیز پراکنده شده است. اگر به آثار معماری ایرانی نگاهی بیاندازید متوجه می شوید که حالت آن مذهبی بوده و و از روحیه و اخلاق مذهب در ایجاد و طراحی ساختمان ها  به کار گرفته شده است. به صورت کلی، معماری ایرانی دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که می توان به محاسبات دقیق، استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت و مرغوب، ایوان های مرتفع، فرم صحیح پوشش، ستون های بلند و تزئینات متفاوت اشاره کرد.
معرفی انواع معماری
همانطور که می دانید هر قاره و کشوری دارای معماری خاصی می باشد و تعدادی از آن معماری ها هم در بین بعضی از کشورها مشترک بوده اند، از مهمترین انواع معماری ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معماری نوسنگی
معماری خاورمیانه (معماری ایرانی و معماری مصر)
معماری بین النهرین ( معماری مدیترانه)
معماری آسیای شرقی ( معماری چین، هند، ژاپن و کره)
معماری آفریقایی
معماری اروپا(معماری یونان باستان، معماری روم، معماری رومی وار، معماری گوتیک، معماری رنسانس، معماری باروک، معماری روکوکو، نئوکلاسیک، معماری آرت دکو، آرت نوو و معماری روزگار ویکتوریا)
معماری آمریکا (معمازی مایا)
معماری مذهبی (معماری بودایی و معماری اسلامی)
معماری معاصر ( معماری مدرن، معماری هیجان نمایی، معماری بین المللی، معماری پست مدرن)

در سایت ادز اینجا، می توانید کانال تلگرام معماری خود را به دیگر کاربران، هنرمندان و دانشجویان در این حوزه معرفی نمایید و برای این کار، تنها بایستی فرم ثبت گروه تلگرام را پر نمایید. هر  کشوری دارای معماری متفاوتی با قدمتی طولانی دارد که عمده ترین و قدیمی ترین آن ها، جین، مصر، یونان باستان و ایران می باشند.