کانال نگارخودرو منافی

گروه: کانال تلگرام خودرو و موتور, کانال ویژه

✅مدیریت فروش،بازاریابی،آموزش،مشاوره ✅فروش […]

بازدید : 119497
کانال تلگرام ادس هیوندای یدک

گروه: کانال تلگرام خودرو و موتور

فروش لوازم یدکی خودرو ...

بازدید : 39825
کانال خودرو لایو

گروه: کانال تلگرام خودرو و موتور, کانال ویژه

در کانال تلگرام خودرو ...

بازدید : 74690
کانال نگارخودرو منافی

گروه: کانال تلگرام خودرو و موتور, کانال ویژه

✅مدیریت فروش،بازاریابی،آموزش،مشاوره ✅فروش تجهیزات تعمیرگاهی ✅دیاگ،انژکتورشور،تسترایسیو ✅پروگرامر ...

بازدید : 116576

کانال تلگرام خودرو و موتور
خودرو، اتومبیل یا ماشین، به یک وسیله نقلیه چرخ دار گفته می شود که با موتور کار می کند و قابلیت جا به جایی افراد، حیوانات و بار را نیز دارد. به صورت کلی، به تمامی وسایلی که دارای منبع قدرت باشند و قادر به حرکت باشند هم خودرو می گویند. در زبان فارسی، واژه خودرو، به وسیله متحرکی گفته می شود که برای حرکت باید زمین را لمس نماید. با داشتن این نگاه به خودرو، ماشین را می توان گونه ای چرخ دار موتوری در نظر گرفت که  هدف آن ترابری سرنشینان در جاده و خیابان بوده است. تا قبل از قرن ۲۰ میلادی،  چیزی به نام خودرو وجود نداشته است و بیشتر جابه جایی ها با حیوانات، کالسکه و گاهی اوقات هم با دوچرخه بوده است. در قرن بیستم میلادی، امکانات و رفاه مردم بیش از گذشته شد و اختراع خودرو و موتور هم توی همین صده بوجود آمد. شاید تصور کنید که تولید خودرو و خرید و فروش ماشین، فقط به قرن بیستم میلادی بر می گشته است که این تصور تقریبا اشتباه بوده است. اولین خودرویی که بدون استفاده از حیوانات و کمک انسانی و با منبع قدرت،شروع به کار کرده  است، به سال 1672 میلادی بر می گردد که توسط یک بلژیکی در چین ساخته و طراحی شده است. اولین موتوری که دارای احتراق داخلی است و صنعت خودرو سازی را مدرن کرده است به سال ۱۸۷۶ میلادی نیز بر می گردد.
آشنایی با ساختمان خودروها
هر خودرویی دارای هفت بخش مهم می باشد که به صورت مختصر آورده شده است:

سیستم مولد قدرت یا موتور هر ماشین دارای چهار مرحله می باشد:

1- در این مرحله، بعد از باز شدن سوپاپ ورود هوا و حرکت پایین بیستون، مخلوط هوا و و سوخت به سلندر وارد می شوند.

2- در مرجله دوم، بعد از بسته شدن سوپاپ ها و حرکت به سمت بالاس بیستون، آن مخلوط ها فشرده می شوند.

3- در مرحله سوم،وقتی پیستون به حد بالای خود رسید،با جرقه شمع، احتراق انجام می شودو پیستون را با فشار بسیار زیاد از بالا به پایین هدایت می کند.

4- در مرحله آخر، سوپاپ خروجی باز می شود و با حرکت رو به بالای پیستون، تمامی گازهایی که بعد از سوختن ایجاد شده اند، از سیلندر خارج می شوند. عموم خودروها با افزایش توان خروجی از موتورهای ۴، ۶، ۸، یا ۱۲ سیلندر تشکیل شده اند.

سیستم انتقال قدرت
سیستم تعلیق و فنر بندی
سیستم چرخ بندی و ترمزها
سیستم بدنه و شاسی
سیستم هدایت و فرمان
سیستم برق‌رسانی

طرز کار خودرو
تمامی خودروهای امروزی برای تولید قدرت باید از سوخت های فسیلی استفاده نمایند. عموم خودروها از موتورهای درون سوز نشات می گیرند و با سوزاندن بنزین، گازوییل و یا گاز طبیعس، انرژی ذخیره شده را به صورت انرژی جنبشی در می آورند. توان تاولید شده در موتور خودرو باعث انتقال نیرو به چرخ ها بوده که همین امر باعث به حرکت درآمدن ماشین می شود.

این روزها، خرید و فروش خودرو و موتور بیش از گذشته احساس می شود، به طوری که در نبود هر یک از آن ها، کارهای عادی روزمره نیز دچار مشکل خواهد شد. برای خرید موتور و خودرو، روش های متنوعی وجود دارد، از طریق سایت های مرتبط با برند خاصی از خودرو یا از طریق دوست و آشنا و یا حتی از طریق کانال های تلگرامی می توان، اطلاعاتی راجع به خودرو و موتور، خرید ماشین یا فروش آن نیز اطلاعاتی بدست آورد. نکته مهمی که در این کانال ها وجود دارد این است که به راحتی می توانید خرید یا فروش را در سریعترین زمان ممکن انجام دهید. اگر گالری ماشین دارید و می خواهید که فروش خود را چند برابر کنید، تنها کافی است که در سایت ادز اینجا عضو شوید و فرم عضویت در تلگرام را پر نمایید.