کانال کاهش و سوخت و ساز چربی

گروه: کانال تلگرام تناسب اندام, کانال ویژه

ارائه برنامه غذایی […]

بازدید : 108557
DibaFitness

گروه: کانال تلگرام تناسب اندام, کانال ویژه

دیبافیتنس ارائه دهنده تمرینها ...

بازدید : 65743
کانال کاهش و سوخت و ساز چربی

گروه: کانال تلگرام تناسب اندام, کانال ویژه

ارائه برنامه غذایی و ...

بازدید : 15643

کانال تلگرام تناسب اندام
بدنسازی یا تناسب اندام، به یک نوع ورزشی گفته می شود که شخص ورزشکار، باید تمرین های مختلفی از نظر قدرتی و استقامتی بر روی عضلات خود انجام دهد و در حین تمرین ها باید از یک رژیم سالم هم استفاده نماید. خیلی از افرادی که ورزش بادی بیلدینگ را انجام می دهند، علاوه بر رژیم و استفاده از مواد غذایی سالم، به استراحت کافی برای حجیم شدن و عضلانی شدن بدن نیاز دارند. ورزش بدن سازی، در دنیا به یکی از  مهیج ترین و با سابقه ترین ورزش ها به حساب می آید، به طوریکه دارای پنج فدراسیون جهانی می باشد. از معروفترین  و با سابقه ترین فدراسیون ها می توان به فدراسیون جهانی بدنسازی و تناسب اندام IFBB اشاره کرد که تمامی مسابقات مستر المپیا نیز تحت این فدراسیون انجام می شود.

به صورت کلی، مسابقات بدنسازی و تناسب اندام در سه دسته انجام می شود: به نام های، نمایشی (فیگور گرفتن در استیج)، آیتمی و یا ترکیبی از هر دو مورد قبل. هر کدام از این دسته ها در دو سطح آماتور و پیشرفته نیز انجام می گیرد.

مسابقات نمایشی

این مسابقات تنها با فیگور گرفتن در صحنه نمایش انجام می شود که در سطح آماتور به دو دسته بادی بیلدینگ و بادی کلاسیک نیز تقسیم می شود. تفاوت عمده آن در محاسبه قد و وزن و قامت است که در بادی بیلدینگ، قامت زیاد مهم نیست اما وزن بسیار مهم است. اگر بادی بیلدینگ به صورت حرفه ای انجام شود، وزن هم مهم نخواهد بود. از مهمترین مسابقات حرفه ای می توان به مستر المپیا اشاره کرد.

مسابقات پاورلیفتینگ

در این نوع مسابقات، آیتم های بسیاری برای شرکت کنندگان وجود دارد و تنوع در آن بسیار زیاد است. از جمله مسابقات آیتمی می توان به مسابقات قوی ترین مردان جهان، پاورلیفتینگ، پرس سینه و مچ اندازی اشاره کرد.

مسابقات ترکیبی

مسابقات ترکیبی در بخش تناسب اندام بانوان انجام می شود که علاوه بر فیگور، می توانند از آیتم های هوازی هم استفاده نمایند. عنوان این مسابقات در سطح جهانی، فیتنس است.

بدنسازی زنان

در بدنسازی بانوان، عموما مسابقات تناسب اندام و فیگور دارای محبوبیت بیشتری نسبت به تناسب اندام می باشد. گاهی اوقات این مسابقات از آیتم های ایروبیک هم استفاده می شود.

اگر می خواهید اطلاعات جامعی درباره تناسب اندام بدست آورید می توانید به کانال تلگرامی تناسب اندام مراجعه نمایید. اگر هم دارای کانال تناسب اندام و بادی بیلدینگ می باشد، تنها با پر کردن فرم عضویت و ثبت در تلگرام، خواهید توانست، کانال خود را به دیگران معرفی نمایید.